სალექციო კურსების სერია პროექტ საქართველო 2020-ის ფარგლებში დაიწყო
სიახლეები | ეკონომიკა და სოციალური პოლიტიკა | ტრენინგები | პუბლიკაციები | სტატია 17 დეკემბერი 2014
„ტრანსფორმაციის 25 წელი - აღმოსავლეთ ევროპა და საქართველო“- წარმოადგენს სალექციო კურსების სერიას, რომელზეც დასწრების სურვილი 250 სტუდენტმა გამოთქვა. შერჩეულ 80 მათგანს ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის დოქტორანტი ლელა რეხვიაშვილი 15, 16, 17 და 18 დეკემბერს, თსუ-ს მაღლივი კორპუსის 206-ე აუდიტორიაში, 15:00-დან 17:00-საათამდე ლექციებს ჩაუტარებს.
სალექციო კურსების სერია ხორციელდება ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI), ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო
უნივერსიტეტის და ბრემენის უნივერსიტეტის მიერ, გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დაფინანსებით პროექტ „საქართველო 2020 - სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის გაძლიერების“ ფარგლებში.
15 და 16 დეკემბერს უკვე ჩატარდა ორი ლექცია, თემებით: ტრანსფორმაციის 25 წელი - ძირითადი დებატები და პოლანის თეორია. პოლანის თვალით დანახული აღმოსავლეთ ევროპა.
ლექციებს ესწრებოდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები, რომელთაც კურსის ბოლოს გადაეცემათ სერტიფიკატები.